Fødekæden der medvirker til, at de unge vælger vores uddannelser

Deltagerliste til strategi-workshop “Fødekæden der medvirker til, at de unge vælger vores uddannelser” d. 21. januar kl. 13:00-16:00.
Vi starter dagen med en let frokost fra kl. 12:30.

Anders Majgård, Art director (founder), Submarine advertising
Anne Birgitte Rasmussen, rektor, Det Åbne Gymnasium
Annette Kjærager, Leder, UU Tårnby
Berit Andersen, Køkkenfaglig leder, A Klynge I. Daginstitutioner i Ørestaden. København
Betina Heisz Elmgren, Receptionist og uddannelsesansvarlig, Guldsmeden Hotels
Birgitte Degnegaard, Projektchef, Madkulturen
Bo Jacobsen, Restaurationen
Camilla Saebel, Uddannelsesdirektør, NEXT
Carsten Seierø, kok, Basen Skolen
Charlotte Heijkoop, Produktionsleder, Herlev og Gentofte Centralkøkken
Christian Bitz, Ernæringsekspert, Bitz
Christian Pouelsen, Rooms Division Manager, Copenhagen Island / Arp-Hansen Hotel Group
Christina Elver Mørk, CEO, Olive oil Copenhagen
Christine Brochdorf, Kommunaldirektør, Furesø Kommune
Dorthe Junge, Skoleleder, Den Grønne Friskole
Dorthe Petersen, Direktør, Meyers Madhus
Erik Kroun, Køkkenchef, Kurhotel Skodsborg
Ghita Parry, Formand, Kost & Ernæringsforbundet
Githa Larsen, Praktikvært og PBE/EGU vejleder, Klemmenstrupgård
Gunver Moll, Områdeleder for 10. klasse – København, Københavns Ungdomsskole
Hanne Poulsen, Uddannelseskonsulent, Uddannelsessekretariatet
Heidi Hansen, kok og kulinarisk rådgiver, Københavns madhus
Jakob Hougaard, Medlem af Sundheds- og Omsorgsudvalget og medlem af Socialudvalget, Borgerrepræsentationen, Københavns Kommune
Jannie Rosenstrøm Jørgensen, Tjener, DFDS
Jens Pedersen, Direktør, H.C Andersen Kongrescenter A/S
Jette Sonny Nielsen, Uddannelseskonsulent, Fagligt Udvalg for Ernæringsassistentuddannelsen
Joachim Høiland Hjerl, Maritime Nyttehaver
Jonas Finnich Pedersen, Faglærer og FGU Konsulent, Den Økologiske Produktionsskole
Judith Kyst, Direktør, Madkulturen
Karen Lorenzen, Direktør, Operate
Katrine Klinken, Kok, madskribent, underviser, kogebogsforfatter, maddebattør mm, klinken.dk
Kenneth Højgaard, Vicedirektør, Københavns Madhus
Kristina Koch-Sloth, Albertslund Kommune
Lars Bjerregaard, Freelanceskribent og pressekonsulent
Lars Sonne-Hansen, forstander, Suhrs Højskole
Lasse Andersen, GRØD
Lasse Rønaa, Analysemedarbejder, Studieunit, Sundheds- og Omsorgsforvaltningen, Københavns Kommune
Lea Wellejus, konsulent
Louise Beck Brønnum, Leder af Alchemist T[A]este lab, Alchemist ApS
Marianne Lange, Enhedschef, Herlev Gentofte Hospital
Marianne Risager-Hansen, Skoleleder, Gasværksvejens Skole
Marianne Søholm, Uddannelseskonsulent, Uddannelsessekretariatet
Mette Baasch, Hotelchef, Guldsmeden Hotels
Mette Nicolaisen, skoleleder, Ørestad Skole
Michael Museth, Ejer, Folkets Madhus
Mikkel Jacobsen, Lektor, Profesionshøjskolen Absalon
Noemi Katznelson, forsker, Center for ungdomsforskning. aau
Ole Mouritsen, Smag for Livet
Pernille Wantzin, Selvstændig konsulent, Wantzin Consultancy Services
Pernille Skjødt, Kok, skribent og konsulent, Pernilles Køkken v/ Pernille Skjødt
Peter Schantz, centerchef, UU Københavns Kommune
Rasmus Gøtsche, Projektleder og faglig chef, Københavns Madhus
René Bolvig, Forpagter, Moltkes Palæ
Sanne Vinther, Direktør, Arla Fonden
Sisse Carelse, Forstanderinde, Den økologiske Produktionsskole
Sofie Klinken, leder, Spydspidsen
Stine Lolk, Festivaldirektør, FOOD
Søren Ejlersen, Medstifter i Aarstiderne, AARSTIDERNE A/S
Søren Gericke, kok, restauratør, kogebogsforfatter m.m.
Torben Christensen, centerchef, Hvidovre Kommune
Torben Højman Jensen, Skoleleder, Amager Fælled Skole
Trine Hahnemann, Ejer og direktør, Hahnemanns Køkken ApS
Trine Krebs, kreativ direktør, Frugtformidlingen
Yasar Cakmak, Skoleleder, Glostrup Skole

Aleksander Hauschild, elevrådsrepræsentant, Hotel- og Restaurantskolen