Kurser
Branchens største udbyder af kompetenceudvikling inden for grøn mad, drikke, værtskab og ledelse.
Opdag mere:
kompetenceløft til dig eller din virksomhed
Vi har korte, målrettede kurser og længere, unikke efteruddannelser.
Se nærmere på vores udvalg, eller kontakt os for vejledning og et skræddersyet tilbud. Vi hjælper også med at søge støtte og lønkompensation, så du får efteruddannelse til en brøkdel af prisen.
Kurser
Inspirerende kurser til lave priser - eller helt gratis. Delvist betalt af staten, og med mulighed for støtte og lønkompensation.
AMU: Inspirerende kurser til en brøkdel af prisen
AMU-kurser er delvist finansieret af staten, så du kan få:
- Et bredt udvalg af kurser til billige priser
- Kurser til både ufaglærte, faglærte, ledige og selvstændige
- Skræddersyede kurser til dine og virksomhedens behov
Efteruddannelser
Vores længere, unikke efteruddannelser inden for grøn mad, ledelse, sommelier mm.
English speaker?
Many of our courses are held in English. Click here if you want to only browse courses for English speakers.
Vi hjælper dig hele vejen
Kontakt os og få hjælp til at skræddersy det rette kursus til dig eller din virksomhed - eller med at søge støtte og lønkompensation.

Marie Haahr Jensen
M: mhj@hrs.dk T: 26708200
Kontakt mig, hvis du har spørgsmål til tilmelding, afmelding, holdstørrelser, ventelister el. lign. Du kan også kontakte mig omkring ønsker til nye kurser og samarbejder, skræddersyede kurser til virksomheder og kommuner eller lignende.

Lene Vietz
M: lmv@hrs.dk T: 22464613
Kontakt mig med generelle spørgsmål til kurser og efteruddannelse inden for AMU og IDV samt teambuilding, udlejning og events.
Få nyt direkte i indbakken
Vi har to nyhedsbreve, som henvender sig til virksomheder.
I vores kursus-nyhedsbrev får du, som de første, nyt om nye kurser og efteruddannelser til dine medarbejdere.
Med vores virksomheds-nyhedsbrev får du invitationer til karrieredage og andre events, hvor du kan møde kommende elever.