Medarbejdere

Vi er 140 mennesker, som hver dag arbejder for at uddanne elever til at mestre bæredygtig gastronomi, madhåndværk og hospitality. Mød os her!

Direktion

Anne-Birgitte Agger (Gigger)

Anne-Birgitte Agger (Gigger)

Direktør
Søren Poul Nielsen

Søren Poul Nielsen

Vicedirektør
LEDIG STILLING

LEDIG STILLING

Økonomi- og ressourcechef
Katrine Terkelsen Roelsgaard

Katrine Terkelsen Roelsgaard

Direktionskonsulent
Mads Hermansen

Mads Hermansen

Elevombud

Elevcenter

Elevcenteret består af Elevadministrationen, Lærepladscenteret samt Studievejledning & SPS.

Sofie Marseen Gydesen

Sofie Marseen Gydesen

Jurist, teamleder
Elevadministrationen
Charlotte Nielsen

Charlotte Nielsen

Administrativ medarbejder
Elevadministration
Denise Kjær

Denise Kjær

Administrativ medarbejder
Elevadministration
Jannie Kjær-Madsen

Jannie Kjær-Madsen

Administrativ medarbejder
Elevadministration
Tenna Bengtson

Tenna Bengtson

Administrativ medarbejder
Elevadministration
Ayo Rossing

Ayo Rossing

Afdelingsleder
Lærepladscenter
Anne Marie Brinkler

Anne Marie Brinkler

Projektleder
Lærepladscenter
Kira Gall Henriksen

Kira Gall Henriksen

Lærepladskonsulent
Lærepladscenter
Mikkeline Jensen

Mikkeline Jensen

Lærepladskonsulent
Lærepladscenter
Tea Holmgård Danquah

Tea Holmgård Danquah

International koordinator
Lærepladscenteret
Sofie Wisborg

Sofie Wisborg

Teamleder
Studievejledning & SPS
Amanda Holmskov

Amanda Holmskov

SPS-vejleder
Studievejledning
Anne Mølgaard Ovesen

Anne Mølgaard Ovesen

Studievejleder
Studievejledning
Gitte R. Løvborg Jørgensen

Gitte R. Løvborg Jørgensen

SPS-vejleder
Studievejledning & SPS
Luise Mandrup Andersen

Luise Mandrup Andersen

Studievejleder
Studievejledning
Simone Ravn

Simone Ravn

SPS-vejleder
Tina Hjort

Tina Hjort

SPS-vejleder
Studievejledning & SPS
Vibeke Ørom

Vibeke Ørom

Studievejleder
Studievejledning & SPS
Dorthe Falk Jakobsen

Dorthe Falk Jakobsen

Administrativ medarbejder

EUD

Afdelingen består af teams, som varetager undervisningen på erhvervsuddannelserne: Gastronom, Kok, Smørrebrød/Cater, Tjener, Receptionist, Ernæringsassistent, Bager/Konditor, samt Brobygning.

Andreas Buchhave Jensen ERN

Andreas Buchhave Jensen ERN

Afdelingsleder
Ernæringsassistent
Esben Brøgger Mikkelsen

Esben Brøgger Mikkelsen

Leder
10. klasse, G1 og Rekruttering
Kenneth Højgaard

Kenneth Højgaard

Gastronom og udviklingschef
Susanne Mortensen

Susanne Mortensen

Afdelingsleder
Tjener, Receptionist og Bager/konditor
Anna Kathrine Malama Skarum-Kristensen

Anna Kathrine Malama Skarum-Kristensen

Underviser
Gastronom
Anita Jette Svendsen

Anita Jette Svendsen

Planlægningsmedarbejder
Anton Schmidt Feiring

Anton Schmidt Feiring

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Anton Ulrik Christian Eff

Anton Ulrik Christian Eff

Underviser
Gastronom - Hovedforløb
Astrid Kragelund Jensen

Astrid Kragelund Jensen

Faglærer
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Benjamin Stanley Roch Nielsen

Benjamin Stanley Roch Nielsen

Faglærer
Rekruttering
Cecilie Dansberg

Cecilie Dansberg

Underviser, Rekruttering
Céline Volther Conradsen

Céline Volther Conradsen

Faglærer, Konkurrencetræner
Smørrebrød/Cater
Christian Fentz

Christian Fentz

Faglærer
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Dan Andreasen

Dan Andreasen

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Danielle Diandra McIntosh

Danielle Diandra McIntosh

Faglærer, Receptionistmanager, Konkurrencetræner
Receptionist
Dennis Skytte Bechmann

Dennis Skytte Bechmann

Faglærer
Gastronom - Hovedforløb
Erling Bent Johansen

Erling Bent Johansen

Konsulent
Eva Hamburger Nielsen

Eva Hamburger Nielsen

Faglærer
Receptionist
Gert Jørgensen

Gert Jørgensen

Faglærer
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Hans Pajuk Gabrielsen

Hans Pajuk Gabrielsen

Dansklærer
Gastronom – Hovedforløb
Henriette Ege Jørgensen

Henriette Ege Jørgensen

Underviser
Grundforløb 1
Henrik Hynne

Henrik Hynne

Teamleder
Rekruttering
Henrik Lindegaard

Henrik Lindegaard

Faglærer, Restaurantchef, Konkurrencetræner
Ida Haldan Willatzen

Ida Haldan Willatzen

Faglærer
Receptionist
Jan Eriksen

Jan Eriksen

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Jan Vestergaard Hansen

Jan Vestergaard Hansen

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Jens Loller

Jens Loller

Underviser
Kok – Hovedforløb
Jonas Helbo Pedersen

Jonas Helbo Pedersen

Underviser
Grundforløb 1
Kasper Trap Lindberg

Kasper Trap Lindberg

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Lajla Majbrit Hyllekvist

Lajla Majbrit Hyllekvist

Underviser
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Lisbeth Nymand Broz

Lisbeth Nymand Broz

Underviser
Gastronom - Nymesterlære
Malene Lerche

Malene Lerche

Faglærer
Ernæringsassistent
Mikkel Jakobsen

Mikkel Jakobsen

Faglærer
Kok - Hovedforløb
Nicholas Massaad

Nicholas Massaad

Faglærer
Ernæringsassistent
Pernille Jeanette Wantzin

Pernille Jeanette Wantzin

Underviser
Receptionist
Pernille Oduncu

Pernille Oduncu

Faglærer
Ernæringsassitent
Peter Andersen

Peter Andersen

Faglærer
Kok - Hovedforløb
Peter Høier

Peter Høier

Faglærer
Kok – Hovedforløb
Peter Konnerup-Møller

Peter Konnerup-Møller

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Ralph W. Burns

Ralph W. Burns

Underviser
Gastronom - Grundforløb 2
René Wagner

René Wagner

Faglærer & Konkurrencetræner
Kok – Hovedforløb
Rikke Mie Bygmann

Rikke Mie Bygmann

Faglærer
Tjener
Ronnie Brandtberg

Ronnie Brandtberg

Underviser
Rekruttering
Ronnie Holmen

Ronnie Holmen

Faglærer
Bager / konditor
Sabina Andersen

Sabina Andersen

Planlægningsmedarbejder
Sarah Gjerø

Sarah Gjerø

Faglærer
Kok – Hovedforløb
Signe Søllingvraa Hansen

Signe Søllingvraa Hansen

Underviser
Ernæringsassistent
Sigrid Thur

Sigrid Thur

Underviser
Tjener
Stephen Michael Chase

Stephen Michael Chase

Underviser
Gastronom - Grundforløb 2
Susan Sonne Sørensen

Susan Sonne Sørensen

Faglærer
Ernæringsassistent
Susanne Dalsgaard

Susanne Dalsgaard

Underviser, Kok
Gastronom – Hovedforløb
Susanne Budolph Raja

Susanne Budolph Raja

Dansklærer (på barsel)
Grundforløb 1
Susanne Ørnfeldt

Susanne Ørnfeldt

Dansklærer
Grundforløb 1
Suzie Reitz

Suzie Reitz

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Thomas Brink Lorenz

Thomas Brink Lorenz

Underviser
Grundforløb 1
Thomas Rønsch Toftdal

Thomas Rønsch Toftdal

Faglærer
Kok – Hovedforløb
Tine Bredmose

Tine Bredmose

Faglærer
Receptionist
Tom Mørck Nielsen

Tom Mørck Nielsen

Faglærer
Kok – Hovedforløb

EUX Gastro Science

Søren Haugaard Engel

Søren Haugaard Engel

Afdelingsleder
Gastro Science EUX og Nymesterlære
Ea Ter-Borch

Ea Ter-Borch

AC-lærer
EUX
Emilie Øst-Jacobsen

Emilie Øst-Jacobsen

Underviser
Inger Kristensen

Inger Kristensen

Underviser
Jens Noe

Jens Noe

Underviser
Kristina Margrethe Simonsen

Kristina Margrethe Simonsen

AC-lærer
Kristine Lytje

Kristine Lytje

Underviser & EUX-koordinator
Maria Emilie Keller

Maria Emilie Keller

AC-lærer (barsel)
Peter Steffen Sørensen

Peter Steffen Sørensen

AC-lærer
Sune Hvidtfeldt Håkansson

Sune Hvidtfeldt Håkansson

AC-lærer
EUX
Thomas Holm Monberg Jensen

Thomas Holm Monberg Jensen

AC-lærer
Trine Nørgaard Christensen

Trine Nørgaard Christensen

AC-lærer

10. klasse

Esben Brøgger Mikkelsen

Esben Brøgger Mikkelsen

Leder
10. klasse, G1 og Rekruttering
Christa Lund Jensen

Christa Lund Jensen

Underviser
10. klasse
Kim Mauria Jørgensen

Kim Mauria Jørgensen

Underviser
10. klasse
Line Romme Sejersen

Line Romme Sejersen

Underviser
10. klasse
Mette Nielsen

Mette Nielsen

Underviser
10. klasse
Rasmus Bille

Rasmus Bille

Underviser
10. klasse
Sif Gabriela Nyberg

Sif Gabriela Nyberg

Madfaglig underviser (på barsel)
10. klasse

HR, Løn & Arbejdsmiljø

Bonnie Dræby Lind

Bonnie Dræby Lind

HR-konsulent
Daniel Hald Ytzen

Daniel Hald Ytzen

Kontorelev
Lea Grønbæk

Lea Grønbæk

Personalekonsulent
Tanja Kreuger

Tanja Kreuger

HR-konsulent og GDPR-ansvarlig

Kommunikation & Kampagner

Marianne Søndergaard

Marianne Søndergaard

Kommunikations- og rekrutteringschef
Emil Stenz Aardestrup

Emil Stenz Aardestrup

Kommunikationskonsulent
Matilde Haue Hansen

Matilde Haue Hansen

Eventkoordinatorelev
Pia Fink-Jensen

Pia Fink-Jensen

Markedsføringskonsulent
Tobias Friediger Skanning

Tobias Friediger Skanning

Videojournalist, SoMe-manager

Kursus & Projekter

Johan K. Dal

Johan K. Dal

Kursus- og projektchef
Anders Nørgaard

Anders Nørgaard

Projektleder
Anne-Mette Fejer

Anne-Mette Fejer

Koordinator, mentor
Connie H. Lyholmer

Connie H. Lyholmer

Kursusadministrator
Gert Larsen

Gert Larsen

Underviser
Grundforløb Plus
Jonn Vinther Martinsen

Jonn Vinther Martinsen

Projektleder
Lene Mølhøj Vietz

Lene Mølhøj Vietz

Projektleder
Line Degn Andersen

Line Degn Andersen

Underviser
Marie Haahr Jensen

Marie Haahr Jensen

Faglig teamleder, Kursus og Projekter (på barsel)
Michelle Nadia Werther

Michelle Nadia Werther

Projektleder
Nathalie Vestergaard Berg

Nathalie Vestergaard Berg

Kontorelev
Niels Thorvaldsen

Niels Thorvaldsen

Projektmedarbejder, underviser
Viola Capriola

Viola Capriola

Projekt- og kursuskonsulent

Nyt skolebyggeri

Andreas Buchhave Jensen

Andreas Buchhave Jensen

Projektchef nyt skolebyggeri
Nyt skolebyggeri
Heidiealina Marthine Munch Søndergaard

Heidiealina Marthine Munch Søndergaard

Konsulent
Projekt skolebyggeri

Service & Drift

Mariann Præstegaard

Mariann Præstegaard

Afdelingsleder
Kenneth Nielsen

Kenneth Nielsen

Købmand
Søren Ribers

Søren Ribers

Driftansvarlig
Benjamin Sanchez

Benjamin Sanchez

Servicemedarbejder
Finn Sunde

Finn Sunde

Driftmedarbejder
Francis Mendy

Francis Mendy

Servicemedarbejder
Hamdi Ahmed Ismail

Hamdi Ahmed Ismail

Servicemedarbejder
Service
Kapil KC

Kapil KC

Servicemedarbejder
Kim Lynge Severinsen

Kim Lynge Severinsen

Købmand
Liv Storm Heuckendorff

Liv Storm Heuckendorff

Gartner (på barsel)
Lizzi Marija Wong

Lizzi Marija Wong

Servicemedarbejder
Service
Malte Roed Lundén

Malte Roed Lundén

Gartner
Michael Løve Blisby

Michael Løve Blisby

Gastronomisk læremester
Købmanden
Michael Vagn Larsen

Michael Vagn Larsen

Købmand
Pa Dodou Sarr

Pa Dodou Sarr

Servicemedarbejder
Théodore Abelebong Nkemzi

Théodore Abelebong Nkemzi

Servicemedarbejder
Thomas Overgaard Pedersen

Thomas Overgaard Pedersen

Driftmedarbejder
Toril Andreasen

Toril Andreasen

Servicekoordinator
Valentin Rusu

Valentin Rusu

Servicemedarbejder
Virgillo M. Villegas

Virgillo M. Villegas

Servicemedarbejder

Spisesteder

Michael Wang Dinesen

Michael Wang Dinesen

Kantinechef
Caroline Roch Johansen

Caroline Roch Johansen

Servicemedarbejder
Kantine
Christian Bakke Petersen

Christian Bakke Petersen

Køkkenchef/faglærer
Bente Larsen

Bente Larsen

Kok
Birgit Skovshoved

Birgit Skovshoved

Kantinemedarbejder
Mikkel Larsen Maagaard

Mikkel Larsen Maagaard

Kok
Peter Møinichen

Peter Møinichen

Kok

Udvikling

Nicoline Lund Gundtoft

Nicoline Lund Gundtoft

Udviklingskonsulent
Ronny Isvik

Ronny Isvik

Udviklingskonsulent
Sofie Schelde Hansen

Sofie Schelde Hansen

Udviklingsdesigner

Økonomi

LEDIG STILLING

LEDIG STILLING

Økonomi- og ressourcechef
Kirstine Linhart Mortensen

Kirstine Linhart Mortensen

Controller (chefkonsulent)
René Dommer

René Dommer

Controller