Medarbejdere

Vi er 140 mennesker, som hver dag arbejder for at uddanne elever til at mestre bæredygtig gastronomi, madhåndværk og hospitality. Mød os her!

EUD

Afdelingen består af teams, som varetager undervisningen på erhvervsuddannelserne: Gastronom, Kok, Smørrebrød/Cater, Tjener, Receptionist, Ernæringsassistent, Bager/Konditor, samt Brobygning.

Andreas Buchhave Jensen ERN

Andreas Buchhave Jensen ERN

Afdelingsleder
Ernæringsassistent
Esben Brøgger Mikkelsen

Esben Brøgger Mikkelsen

Leder
10. klasse, G1 og Rekruttering
Kenneth Højgaard

Kenneth Højgaard

Gastronom og udviklingschef
Susanne Mortensen

Susanne Mortensen

Afdelingsleder
Tjener, Receptionist og Bager/konditor
Anna Kathrine Malama Skarum-Kristensen

Anna Kathrine Malama Skarum-Kristensen

Underviser
Gastronom
Anita Jette Svendsen

Anita Jette Svendsen

Planlægningsmedarbejder
Anton Schmidt Feiring

Anton Schmidt Feiring

Faglærer (på barsel)
Gastronom - Grundforløb 2
Anton Ulrik Christian Eff

Anton Ulrik Christian Eff

Underviser
Gastronom - Hovedforløb
Astrid Kragelund Jensen

Astrid Kragelund Jensen

Faglærer
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Cecilie Dansberg

Cecilie Dansberg

Underviser, Rekruttering
Céline Volther Conradsen

Céline Volther Conradsen

Faglærer, Konkurrencetræner
Smørrebrød/Cater
Benjamin Stanley Roch Nielsen

Benjamin Stanley Roch Nielsen

Underviser
Rekruttering
Dan Andreasen

Dan Andreasen

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Danielle Diandra McIntosh

Danielle Diandra McIntosh

Faglærer, Receptionistmanager, Konkurrencetræner
Receptionist
Dennis Skytte Bechmann

Dennis Skytte Bechmann

Faglærer
Gastronom - Hovedforløb
Erling Bent Johansen

Erling Bent Johansen

Konsulent
Eva Hamburger Nielsen

Eva Hamburger Nielsen

Faglærer
Receptionist
Gert Jørgensen

Gert Jørgensen

Faglærer
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Hans Pajuk Gabrielsen

Hans Pajuk Gabrielsen

Dansklærer
Gastronom – Hovedforløb
Henriette Ege Jørgensen

Henriette Ege Jørgensen

Underviser
Grundforløb 1
Henrik Hynne

Henrik Hynne

Teamleder
Rekruttering
Henrik Lindegaard

Henrik Lindegaard

Faglærer, Restaurantchef, Konkurrencetræner
Ida Haldan Willatzen

Ida Haldan Willatzen

Faglærer
Receptionist
Jan Eriksen

Jan Eriksen

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Jan Vestergaard Hansen

Jan Vestergaard Hansen

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Jens Loller

Jens Loller

Underviser
Kok – Hovedforløb
Jonas Helbo Pedersen

Jonas Helbo Pedersen

Underviser
Grundforløb 1
Kasper Trap Lindberg

Kasper Trap Lindberg

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Lajla Majbrit Hyllekvist

Lajla Majbrit Hyllekvist

Underviser
Gastronom - Smørrebrød/Cater
Lisbeth Nymand Broz

Lisbeth Nymand Broz

Underviser
Gastronom - Nymesterlære
Malene Lerche

Malene Lerche

Faglærer
Ernæringsassistent
Mikkel Jakobsen

Mikkel Jakobsen

Faglærer
Kok - Hovedforløb
Nicholas Massaad

Nicholas Massaad

Faglærer
Ernæringsassistent
Pernille Oduncu

Pernille Oduncu

Faglærer
Ernæringsassitent
Peter Andersen

Peter Andersen

Faglærer
Kok - Hovedforløb
Peter Høier

Peter Høier

Faglærer
Kok – Hovedforløb
Peter Konnerup-Møller

Peter Konnerup-Møller

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Ralph W. Burns

Ralph W. Burns

Underviser
Gastronom - Grundforløb 2
René Wagner

René Wagner

Faglærer & Konkurrencetræner
Kok – Hovedforløb
Rikke Mie Bygmann

Rikke Mie Bygmann

Faglærer
Tjener
Ronnie Brandtberg

Ronnie Brandtberg

Underviser
Rekruttering
Sabina Andersen

Sabina Andersen

Planlægningsmedarbejder
Sarah Gjerø

Sarah Gjerø

Faglærer
Kok – Hovedforløb
Signe Søllingvraa Hansen

Signe Søllingvraa Hansen

Underviser
Ernæringsassistent
Sigrid Thur

Sigrid Thur

Underviser
Tjener
Stephen Michael Chase

Stephen Michael Chase

Underviser
Gastronom - Grundforløb 2
Susan Sonne Sørensen

Susan Sonne Sørensen

Faglærer
Ernæringsassistent
Susanne Dalsgaard

Susanne Dalsgaard

Underviser, Kok
Gastronom – Hovedforløb
Susanne Budolph Raja

Susanne Budolph Raja

Dansklærer (på barsel)
Grundforløb 1
Susanne Ørnfeldt

Susanne Ørnfeldt

Dansklærer
Grundforløb 1
Suzie Reitz

Suzie Reitz

Faglærer
Gastronom - Grundforløb 2
Thomas Brink Lorenz

Thomas Brink Lorenz

Underviser
Grundforløb 1
Thomas Rønsch Toftdal

Thomas Rønsch Toftdal

Faglærer
Kok – Hovedforløb
Tine Bredmose

Tine Bredmose

Faglærer
Receptionist
Tom Mørck Nielsen

Tom Mørck Nielsen

Faglærer
Kok – Hovedforløb